news | logowanie| liga

Serwis         Klub         Liga         Historia         Juniorzy         Kibice         Inne

MTS Chrzanów - AZS Biała Podlaska 27:21
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów w znakomitym stylu zakończyli pierwszą rundę rozgrywek. Podopieczni Rafaaą Bugajskiego przed własną publicznością wysoko pokonali AZS AWF Białą Podlaska 27:21 (15:9).

Szczypiorniści z Chrzanowa znakomicie rozpoczęli spotkanie. Wysoka gra w obronie gospodarzy pokrzyżowała szyki Akademikom, który w pierwszych minutach mieli duże problemy w ataku. Gospodarze skrzętnie to wykorzystali kontrujący rywali i wypracowując okazałą zaliczkę 5:1. AZS AWF to jednak czołowy zespół ligi i ma w swoich szeregach klasowych graczy. Akademicy grając w przewadze znaleźli kilka razy luki w obronie chrzanowian i odrobili prawie całe straty 8:7. Wydawało się, ze od tego momentu gra toczyć się będzie bramka za bramkę, jednak w końcówce pierwszej połowy błysnął Jakub Romian. Skutecznie rzucał z drugiej linii i wykorzystał rzuty karne. Dzięki popisowej końcówce gospodarze, skutecznej grze w obronie, zeszli do szatni prowadzać 15:9.

Drugą połowę, podobnie, jak pierwszą, koncertowo rozpoczęli zawodnicy MTS-u, którzy jeszcze mocniej podkręcili tempo. Koncertowo w tym fragmencie meczu spisywał się Karol Put, który cztery razy wpisał się na listę strzelców i po 40 minutach MTS prowadził 22:13. Po podstawowych zawodnikach zaczęło być widać trudy tego spotkania, zwolnili grę, bardzo długo rozgrywali piłkę w ataku, bez efektów bramkowych, jednak zyskując czas. Rywale nie potrafili tego wykorzystać, zbyt szybko chcieli kończyć swoje akcje po indywidualnych zagraniach. Poza tym w bramce MTS-u kapitalny mecz rozgrywał Marcin Górowski, który odbierał rywalom nadzieje na korzystny rezultat. W końcówce meczu ważne bramki zdobyli Dawid Skoczylas, Patryk Madeja i Paweł Stroński, dzięki czemu MTS bez zbędnych emocji dowiózł wysokie zwycięstwo do końca 27:21.

Szczypiorniści z Chrzanowa mają za sobą najlepsza rundę rozgrywek od lat. Tylko najstarsi kibice MTS-u pamiętają, kiedy zespół przerwę zimową spędził na wysokim czwartym miejscu. Drużyny do ligowej rywalizacji wrócą 26 stycznia.

MTS Chrzanów - AZS AWF Biała Podlaska 27:21 (15:9)

MTS: Górkowski, Małodobry - Put 7, Romian 6/4, Bogacz 3, Rola 3, Madeja 2, D. Skoczylas 2, Danysz 1, Hardzina 1, M. Skoczylas 1, Stroński 1, Olszewik, Dudek, Krasucki, Węgrzyn.
Kary: 10 min.
Karne: 4/5.

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski - Urbaniak 6, Żiółkowski 5/1, Valyntsau 4, Bekisz 2, Łazarczyk 2, Nowicki 1, Stefaniec 1, Banaś, Kruchkou, Niedzielenko.
Kary: 8 min.