news | logowanie| liga

Serwis         Klub         Liga         Historia         Juniorzy         Kibice         Inne

MTS Chrzanów - KSSPR Końskie 31:26
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów kontynuują serię zwycięskich występów. Tym razem podopieczni Rafała Bugajskiego pokonali przed własną publicznością KSSPR Końskie. Było to piąte zwycięstwo cabanów w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczął rzutem ze środka boiska Mateusz Skoczylas, syn Marcina walczący z nowotworem. Kibice mogli wrzucić datki do puszki i wspomóż leczenie chłopca. Spotkanie od początku układało się po myśli chrzanowian, którzy byli niezwykle skuteczni w ataku. Niemal każdy ich rzut lądował w bramce rywali. Często wyprowadzali kontrataki. Zawodnicy z Końskich potrafili wypracować sobie dogodne pozycje rzutowe, jednak fantastycznie w bramce spisywał się Marcin Górkowski. Kapitan MTS-u "wyciągnął" kilka setek, co pozwoliło wypracować okazałą zaliczkę 11:3. Wysokie prowadzenie nieco uśpiło czujność chrzanowian. Rywale zaczęli wykorzystywać swoje sytuacje w ataku i zdołali nieco odrobić straty przed zejściem do szatni 10:16.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli graczy KSSPR-u. Zawodnicy z Chrzanowa w pierwszych akcjach po przerwie byli nieskuteczni, a rywale trafili dwa razy i na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:12. Goście poczuli, że tego meczu nie muszą przegrać. Wówczas jednak sprawy w swoje ręce wziął Dawid Skoczylas i zdobył kilka ważnych bramek i gospodarze utrzymywali cały czas bezpieczne prowadzenie. Znakomicie radził sobie także Przemysław Wierzbic, który w trudnych momentach zaskakiwał rywali celnymi rzutami z biodra. W 46 minucie MTS-iacy ponownie wyszli na wysokie prowadzenie 25:18. W końcówce spotkanie przydarzył im się jednak ponownie przestój i rywale zaczęli odrabiać straty. W 54 minucie przyjezdni znowu doszli na cztery bramki, jednak na więcej nie było ich stać. MTS zwyciężył 31:26.

MTS Chrzanów - KSSPR Końskie 31:26 (16:10)

MTS: Gajewski, Górkowski - Wierzbic 9, D. Skoczylas 5, Romian 4, Madeja 3, Put 3, Danysz 2, Rola 2/2, Bogacz 1, Olszewik 1, Węgrzyn 1, Hardzina, Krasucki, M. Skoczylas, Stroński.
Kary: 4 min.
Karne: 2/2.

SPR: Szot, Wnuk - Matyjaski 9/3, Goliszewski 7, Pilarski 4, Gasin 2, Sękowski 2, Maleszak 1, Napierała 1, Gębski, Słonicki, Woś.
Kary: 6 min.