news | logowanie| liga

Serwis         Klub         Liga         Historia         Juniorzy         Kibice         Inne

Puchar Polski: MTS najlepszy w Małopolsce
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów w rozegranym w środę finałowym spotkaniu wojewódzkich eliminacji Pucharu Polski pokonali przed własną publicznością SPR PWSZ Tarnów 33:30 (16:15) i potwierdzili znakomitą formę, którą prezentują od początku rozgrywek.

Spotkanie od początku było niezwykle zacięte. W wyjściowej siódemce pojawiło się trzech zawodników, którzy ostatnio grali nieco mniej: Paweł Stroński, Jakub Bogacz i Przemysław Wierzbic. Bardzo dobrze wkomponowali się sprawnie działającą grę zespołu. Gra w pierwszej połowie toczyła się niemal cały czas bramka za bramkę. W 11 minucie MTS po trafienia Michała Gasina odskoczył na 6:4, jednak rywale natychmiast zniwelowali straty. Później to tarnowianie wypracowali dwie bramki przewagi 11:9, jednak dwa błyskawiczne trafienia Dawida Skoczylasa sprawiły, że znów był remis. W końcówce pierwszej połowy dobrze w ataku prezentowali się Paweł Stroński i Marcin Skoczylas, co pozwoliło miejscowym zejść do szatni ze skromną zaliczką 16:15.

W drugiej połowie w składzie MTS-u pojawił się młody bramkarz Jakub Gajewski. Chrzanowianie zaliczyli kiepski początek. Popełnili kilka prostych błędów technicznych w ataku. Musieli sobie radzić także w osłabieniu po wykluczeniu Adriana Danysza. To sprawiło, że rywale objęli prowadzenie 22:18. Wydawało się, że mogą pójść za ciosem. Tymczasem chrzanowianie szybko otrząsnęli się po tej chwilowej niemocy, uporządkowali swoją grę i błyskawicznie odrobili straty. Pomogły w tym m.in. trafienia Jakuba Romiana. Do bramki wrócił Marcin Górkowski, który w drugiej połowie grał koncertowo. Na parkiecie zameldował się także młody rozgrywajaąy Bartosz Hardzina. Kolejny raz pokazał duży ciąg na bramkę i wysokie umiejętności. Nie zniechęcił go do gry brutalny faul Daniel Dutki. Tak grający MTS wytrącił rywalem z rąk argumenty i w 57 minucie prowadził już 30:25. Ostatnie minuty to krycie na całym boisku zawodników SPR-u, dzięki czemu zdołali odrobić cześć strat. MTS zwyciężył 33:30 i czeka w losowaniu na rywala w kolejnej rundzie. Może to być zespół z Superligi.

MTS Chrzanów - SPR PWSZ Tarnów 33:30 (16:15)

MTS: Gajewski, Górkowski - Romian 7, Hardzina 6/1, D. Skoczylas 5, Stroński 3, Danysz 1, Put 2, M. Skoczylas 2, Wierzbic 2, Madeja 2, Bogacz 1, Gasin 1, Węgrzyn 1/1, Dudek, Krasucki.
Kary: 10 min.
Karne: 2/5.

SPR: Barnaś - Misiewicz 7, Nowak 5,Dutka 4, Kowalik 3, Jewuła 2, Mogielnicki 2, Niemiec 2, Sanek 2/1, Chodara 1, Spieszny 1, Szatko.
Kary: 6 min.