news | logowanie| liga  

    Serwis         Klub         Liga         Historia         Juniorzy         Kibice         Inne    

SPR Radzymin - MTS Chrzanów (zapowiedź)
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów w sobotę zainaugurują sezon 2018/19. Zespół czeka zdecydowanie mniej grania, gdyż po reformie I ligę podzielono na trzy grupy, w każdej występuje dwanaście drużyn. Na inaugurację MTS zmierzy się na wyjeździe z SPR-em Radzymin.
Szczypiorniści MTS-u Chrzanów solidnie przepracowali okres przygotowawczy do sezonu. Zgrupowanie w Dąbrowie Tarnowskiej i dobra postawa w meczach sparingowych powinny mieć swoje przełożenie w lidze. W zespole nie doszło do większych zmian kadrowych. Przypomnijmy, że w szeregach chrzanowskiego zespołu nie zobaczymy już Konrada Gila oraz Michała Wiatra, którym skończyły się kontrakty. Ich miejsce zastąpi Jakub Gajewski, młody bramkarz PMOS-u Chrzanów. Pozycję kołowego wzmocnił Adrian Danysz, 22-latek dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi. Do gry gotowy jest także Paweł Stroński. Z zespołem pożegnał się natomiast wypożyczony Karol Żelezik.

Pierwszym rywalem chrzanowian będzie SPR Radzymin. To zespół. który powstał dopiero kilka lat temu i debiutuje na tym szczeblu rozgrywek. Miniony sezon zakończył na 2. miejscu w II lidze. Przed sezonem dokonał kilku wzmocnień, które mają sprawić, że nie będzie chłopcem do bicia. MTS czeka trudne zadanie, debiutant przed własną publicznością będzie chciał sprawić niespodziankę i pokonać bardziej doświadczonych cabanów. W szeregach MTS-u w tym meczu zabraknie kontuzjowanych Jana Orlickiego, Dawida Skoczylasa i Patryka Madeji. Cabanie posiadają jednak wartościowych zmienników i zamierzają rozpocząć sezon od zwycięstwa.

Dla MTS-u to niezwykle istotny mecz, należy bez wyjątku ogrywać teoretycznie słabszych rywali, bo grupa jest niezwykle mocna. - Trafiliśmy do najmocniejszej grupy. Legionowo, Przemyśl, Tarnów i Biała Podlaska będą walczyć o awans. Trudno będzie urwać tym zespołom punkt na wyjeździe, u siebie na pewno jednak powalczymy z nimi. Nasze cele się nie zmieniają, podobnie jak przed rokiem walczymy o miejsce w środku tabeli - mówi Marcin Dęsoł, prezes MTS-u. Z każdej grupy dwa najsłabsze zespoły spadną do II ligi.


2018-09-19 14:44:44 autor: redakcja

Aktualne komentarze:  info
Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz...

Sklep
Tekst alternatywny
Unimetal Recycling
Sponsorzy
Tekst alternatywny
Fotografia
Tabela
1. SPR Tarnów 30
2. AZS AWF Biała Podl.. 27
3. Czuwaj Przemyśl 27
4. MTS Chrzanów 21
5. KPR Legionowo 18
6. MKS Padwa Zamość 16
7. KSSPR Końskie 15
8. Orlen Wisła II Pło.. 12
9. AZS UW Warszawa 12
10. KSZO Ostrowiec 9
11. Uniwersytet Radom 6
12. SPR ROKiS Radzymin 4

Gmina Chrzanów
Facebook
Statystyki
On-Line: 2

Stat4u