news | logowanie| liga

Serwis         Klub         Liga         Historia         Juniorzy         Kibice         Inne

KSZO Ostrowiec - MTS Chrzanów 22:25
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów nie zwalniają tempa i po raz kolejny rozegrali znakomite spotkanie. Tym razem Cabanie pokonali na wyjeździe wyższej notowane KSZO Odlewnię Ostrowiec Św. 25:22 (9:8).

Zespół z Chrzanowa pojechał do Ostrowca Świętokrzyskiego w niezwykle okrojonym składzie. W tym spotkaniu nie wystąpili Marcin Skoczylas, Jan Orlicki, Przemysław Wierzbic oraz Michał Olszewik. Pomimo tak okrojonego składu i tego, że na boisku wystąpiło tylko dziewięciu zawodników z Chrzanowa od początku meczu dyktował warunki. Po 8 minutach gry MTS-iacy prowadzili 5:2. Znakomicie w zespole MTS-u radził sobie Patryk Madeja, który raz za razem pokonywał bramkarza rywali. W 18 minucie MTS prowadził 9:5, jednak końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy. MTS w ostatnich 12 minutach nie zdołał zdobyć bramki. Rywale natomiast punktowali. Mogliby nawet objąć prowadzenie, jednak nie zdołali wykorzystać dwóch rzutów karnych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:9.

Po zmianie stron KSZO po trafieniu najskuteczniejszego na boisku Jakuba Bulskiego doprowadziło do remisu 9:9. Miejscowi mieli swoje szanse, by wyjść na prowadzenie, jednak nie potrafili zdobywać bramek z linii siódmego metra. Zawodnicy KSZO zmarnowali aż pięć rzutów karnych. Trudno jednak dziwić się ich niemocy, bo w bramce stał znakomicie dysponowany Marcin Górowski. Jego ważne interwencje sprawiły, źe MTS ponownie wypracował prowadzenie 14:10. Zespoły często musiały radzić sobie w osłabieniu. Sędziowie szczególnie często karali zawodników w końcówce spotkania, gdy ważyły się losy meczu. Zawodnicy KSZO zdołali zniwelować straty do jednej bramki. W 55 minucie było 21:22. Więcej zimnej krwi zachowali jednak chrzanowianie. Dwa karne na bramki zamienił Karol Put i MTS ostatecznie zwyciężył 25:22.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - MTS Chrzanów 22:25 (8:9)

KSZO: Piątkowski, Szewczyk - Bulski 11/1, Kieloch 4, Falasa 2, Sobut 2, Grabowski 1, Goliszewski 1, Jurasik 1, Jeżyna, , Chmielewski, Cukierski, Kogutowicz, Hubka, Biernacki.
Kary: 12 min.
Karne: 1/6.

MTS: Górkowski - Madeja 6, D. Skoczylas 6, Gasin 3, Put 3/3, Bogacz 2, Rola 2, Romian 2, Żelezik 1.
Kary: 18 min.