news | logowanie| liga

Serwis         Klub         Liga         Historia         Juniorzy         Kibice         Inne

MTS Chrzanów - KSSPR Końskie 44:26
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów w rozegranym w sobotę przed własną publicznością spotkaniu rozbili KSSPR Końskie 44:26 (19:3). Dzięki temu zwycięstwu chrzanowianie zrobili bardzo duży krok w kierunku utrzymania w I lidze.

Spotkanie z wyżej notowanym KSSPR-em Końskie zapowiadało się jako wyrównany pojedynek. W pierwszym meczu rywale zwyciężyli różnicą dziewięciu bramek. Dodatkowo zagadką była dyspozycja chrzanowian, którzy poprzednie spotkanie ligowe rozegrali prawie miesiąc temu. Smaczkiem tego pojedynku miał być także pojedynek braci bliźniaków Michała i Piotra Gasina.

Wynik sobotniego spotkania otworzył Patryk Rola, szybko jednak odpowiedział Dawid Jakubowicz i na tablicy widniał rezultat remisowy 1:1. Przez kolejne 22 minuty na parkiecie grał jednak tylko jeden zespół - MTS. Chrzanowianie zdobyli w tym czasie 14 bramek, zespół rywali 0. Cabanom wychodziło wszystko, świetnie grali w obronie, w bramce czarował Marcin Górkowski, a zdobywanie bramek przychodziło bardzo łatwo, często po kontrataku. Rywale zbytnio nie utrudniali zadania chrzanowianom. Grali fatalnie, nieskutecznie. Pierwsza połowa zakończyła się niesamowitym wynikiem 19:3.

Zwycięzcę tego spotkania poznaliśmy w pierwszej połowie, druga musiała się po prostu odbyć. Była ona bardziej wyrównana, gra toczyła się bramka za bramkę. W szeregach MTS-u było widać już rozluźnienie spowodowane wysokim prowadzeniem. Trener Rafał Bugajski dał także szansę rezerwowym zawodnikom. W zespole MTS-u zadebiutował na kole junior Karol Żelezik. Chrzanowianie w dalszym ciągu imponowali szybką grą, za którą nie nadążali rywale. Znakomicie spisał się Dawid Skoczylas, autor 10 bramek. Ostatecznie MTS zwyciężył efektownie 44:26.

MTS Chrzanów - KSSPR Końskie 44:26 (19:3)

MTS: Gil, Górkowski - D. Skoczylas 10, M. Skoczylas 6, Rola 6/2, Madeja 4, Orlicki 4, Romian 4, Wierzbic 4, Gasin 3, Bogacz 1, Krasucki 1, Olszewik 1, Put, Stroński, Żelezik.
Kary: 4 min.
Karne: 2/2.

SPR: Kucharczyk, Szot, Wnuk - Mastalerz 8/1, Telka 6, Gasin 4, Pilarski 3, Maleszak 2, Janus 2, Jakubowski 1, M. Napierała, T. Napierała.
Kary: 2 min.