news | logowanie| liga

Serwis         Klub         Liga         Historia         Juniorzy         Kibice         Inne

MTS Chrzanów - Anilana Łódź 32:24
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów pokonali przed własną publicznością Politechnikę Anilanę Łódź 32:24 (15:10) i zrobili ważny krok w kierunku utrzymania w I lidze.

Szczypiorniści z Chrzanowa od pierwszych minut nadawali ton rywalizacji. Skuteczna gra Pawła strońskiego i Dawida Skoczylasa sprawiły, że gospodarze objęli prowadzenie 5:3. Zespół z Łodzi nie zamierzał jednak łatwo rezygnować z walki o punkty w Chrzanowie. Łodzianie kilka razy wykorzystali grę chrzanowian z wysuniętym obrońcom i znaleźli dużo miejsca na kole. W 17 minucie doprowadzili do remisu 7:7. W końcówce pierwszej połowy znakomicie zagrali gospodarze. Patryk Rola skutecznie wykonał trzy rzuty karne. Problemy w tym elemencie mieli łodzianie. w całym meczu Marcin Górkowski obronił trzy rzuty z siódmego metra. Konsekwentna i wyrachowana gra sprawiła, że MTS zszedł do szatni z okazałą zaliczką 15:10.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry. W zespole MTS-u brylował Michał Olszewik, który zdobywał bramki z koła i wywalczał rzuty karne. Każda udana akcja dodawała mu animusz. Przy stanie 21:16 na boisku pojawił się Konrad Gil i zamurował bramkę. Chrzanowianie zdobyli pięć bramek z rzędu i w 50 minucie prowadzili już 26:16. Świetnie spisywali się Jan Orlicki i Przemysław Wierzbic. W końcówce chrzanowianie nieco się rozluźnili i pozwolili rywalom na więcej. Zdołali oni nieco zniwelować start. Ostatecznie MTS zwyciężył 32:24.

MTS Chrzanów - Politechnika Anilana Łódź 32:24 (15:10)

MTS: Gil, Górkowski, Wiatr - Rola 6/4, Wierzbic 5, Olszewik 4, D. Skoczylas 4, Orlicki 3, Put 2/2, Romian 2, Stroński 2, Bogacz 1, Gasin 1, Madeja 1, Krasucki 1.
Kary: 10 min.
Karne: 6/6.

SPR: Antosik, Oklejak - Jankowski 4, Kucharski 3, Pawlak 3, T. Wawrzyniak 3, Witkowski 3, Misiak 2, Strzebiecki 2, Winiarski 2, D. Wawrzyniak 1/1, Gawski 1, Krajewski, Przybylski.
Kary: 8 min.