news | logowanie| liga

Serwis         Klub         Liga         Historia         Juniorzy         Kibice         Inne

MTS Chrzanów - ŚKPR Świdnica 29:25
Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów znakomicie rozpoczęli rundę rewanżową I ligi rozgrywek. Cabanie w sobotę przed własną publicznością pokonali ŚKPR Świdnica 29:25 (14:13).

Szczypiorniści z Chrzanowa słabo rozpoczęli spotkanie. W pierwszym kwadransie kompletnie nie układała im się gra. Słabo prezentowali się zwłaszcza w obronie. Rywale z łatwością wypracowywali sobie pozycje rzutowe i uzyskali czterobramkowe prowadzenie 7:3. Punktem zwrotnym meczu okazała się zmiana w bramce. Marcina Górkowskiego zastąpił Konrad Gil i od razu zaliczył kilka udanych interwencji. To dodało chrzanowianom wiatru w żagle i pozwoliło wyprowadzić kilka kontrataków. Ważne były także roszady w polu. Na boisku pojawili się Marcin Skoczylas i Paweł Stroński, którzy może nie wpisali się na listę strzelców, jednak mocno absorbowali obronę rywali. Przez to więcej miejsca miał Przemysław Wierzbic, który po powrocie do zdrowia rozegrał kolejny świetny mecz. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało do chrzanowian. Wygrali oni ten fragment 6:1 i do szatni zeszli prowadząc 14:13.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli chrzanowianie. Na placu gry pojawił się Jakub Bogacz i od razu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. MTS objął prowadzenie 17:13, jednak nie długo cieszył się z tak okazałego prowadzenia. Rywale odrobili większą część strat i chrzanowianie utrzymywali, skromną jednobramkową zaliczkę. W 53 minucie po trafieniu najskuteczniejszego gracz gości Konrad Cegłowskiego, drużyna ze Świdnicy doprowadziła do remisu 23:23 i w końcówce na parkiecie było niezwykle nerwowo. Zaczęły sypać się dwuminutowe wykluczenia. Podwójną karą ukarany został Konrad Cegłowski. Chrzanowianie zachowali więcej zimnej krwi. Na listę strzelców wpisał się Konrad Gil, a ręka dwukrotnie nie zadrżała także najskuteczniejszemu zawodnikowi MTS-u Przemysławowi Wierzbicowi, którzy w 58 minusie trafił na 27:24. Ostatecznie chrzanowianie zwyciężyli 29:25 i opuścili strefę spadkową.

MTS Chrzanów - ŚKPR Świdnica 29:25 (14:13)

MTS: Gil 1, Górkowski, Małodobry - Wierzbic 8, Put 5/3, Bogacz 4/1, Madeja 3, D. Skoczylas 3, Orlicki 2, Krasucki 1, Olszewik 1, Romian 1, Rola, M. Skoczylas, Stroński, Węgrzyn.
Kary: 10 min.
Karne: 4/5.

SPR: Prus, Wasilkiewicz - Cegłowski 7, P. Rogaczewski 6, Piędziak 5, Boryszewski 4/2, Makowiejew 2, Brygier 1, Bajkiewicz, Dębowczyk, D. Kijek, P. Kijek, Lasek, K. Rogaczewski.
Kary: 20 min.